מה עושים עם הפחד?

מה עושים עם הפחד?

מאמר מאת טליה פרנקל

 

 

איזה פחד הפכת לאמיתי וחזק יותר ממך?

 

 

פחד. מילה קטנה ועם זאת, כל כך משתקת. כשהפחד עולה זה מרגיש כבד.  דחוס. משתק. משתלט. לא כיף בכלל. לפעמים, הוא ערמומי ומתעתע, נשאר סמוי מתחת לפני השטח, נסתר מעינינו ועם זאת, מנהל את הבחירות שלנו ואת מציאות חיינו. הוא לא אמיתי. הוא אחת ההמצאות הגדולות ביותר שקנינו במציאות הזו ועם זאת, הפכנו אותו להיות כל כך אמיתי וחזק יותר מאיתנו, עד שכשהוא עולה – במודע או שלא במודע – אנו מתכווצים ונותנים לו את המנדט לשלוט בנו.

לפחד יש אינספור שמות, פרצופים, צבעים ומידות השפעה על הבחירות שמעצבות את חיינו. ממה אתם מפחדים? שלא יאהבו אתכם? שתכשלו? או אולי דווקא שתצליחו? מפחדים משינוי? מלהיות אתם? מלמות? מלהיות לבד? שלא יישאר כסף?

מה אם בכל רגע ורגע אפשר לבחור וליצור את החיים שתבקשו
במקום את הפחדים שאתם מפחדים שיתממשו? 

יש לכם בחירה בכל רגע ורגע מה להיות. מה ליצור. מה לממש בחייכם ואין דבר חזק יותר ועוצמתי יותר מכם, בטח לא הפחד שאולי נראה ומרגיש אמיתי אך הוא שקר אחד גדול, שתל הסחה, שמרחיק ממודעות והכרה בעצמנו ובגדולה שלנו ליצור כל שנבקש.

איך אני מעיזה לומר שהוא לא אמיתי? כי שנים רבות ראיתי בו אמיתי וחזק יותר ממני. נתתי לו לנהל אותי ולהשאיר אותי קטנה באיזור הבטוח שלי, עד שיום אחד אמרתי די! בחרתי אחרת ויצאתי לחופשי.

כל עוד הפחד ניהל אותי, חיי היו ביצה טובענית של קשיים ואתגרים. כל עוד הפכתי אותו לאמיתי, בעצם סירבתי להכיר במי שאני. שכולנו בעצם ובכך שדבר אינו באמת חזק מאתנו ומגביל אותנו, אלא אם כן נאמין בכך וניתן לו את הכוח.

אם הייתי שואלת אתכם כעת את השאלה הבאה: אם הכל אפשרי, מה תבקשו ליצור כעתיד שלכם? מה הייתם עונים לי? ועכשיו, האם אתם מוכנים לבחור בזה כעת, בלי לעסוק באיך זה יתממש ומה דרוש בשביל זה. רק לבחור. תסכימו?

מה אם הבחירה שלכם ממש עכשיו כבר יוצרת מציאות? אומרת ליקום שזה העתיד שאתם מבקשים ליצור ומתניעה מהלך אנרגטי יקומי שיתמוך במימוש של בחירה זו מיצירה אנרגטית להגשמה פיזית גלויה במציאות שלכם?

הפחד מסיח אותנו מהכרה במי שאנחנו ומשאיר אותנו שבויים בהנחה שגויה, שהחיים פשוט קורים לנו ומי יודע מה יהיה. האמנם? מה יהיה? – מה תבחרו שיהיה? הפחד מייצר הימנעות מבחירה בעוד שבחירה – זה הצעד הראשון ביצירת מציאות. ככל שאנו מפחדים יותר, אנו בוחרים פחות מתוך מודעות וקליטה של מה ירחיב את חיינו ובמקום זה: נמנעים מלבחור, נמנעים להתקדם, נמנעים ליצור חיים ולהיות נוכחים בהם ממש וממציאים כל מני דרכים יצירתיות, כדי להישאר באזור הנוחות המוגן והבטוח שיצרנו לעצמנו. אולי חם ונעים שם מתחת השמיכה אבל לרוב אלו לא החיים שאנחנו באמת רוצים.

 

איך זה יהיה לעולם לא לרצות להתחבא יותר?
לעולם לא להאמין לפחד יותר?

בחיים האלו, לפחות בחלק הראשון שלהם, חוויתי לא מעט קושי, סבל וכאב. אובדן של הרבה אנשים יקרים ואהובים כולל הוריי, שנפטרו מסרטן כשהייתי בת 17 ו-22. התגרשתי כשבני היה בן שלוש וחצי, חוויתי תקופות של מצוקה רגשית, מאבק כלכלי השרדותי…הרשימה ארוכה. אני כמובן כבר לא שם.

ממה פחדתי? אולי יותר קל לשאול ממה לא פחדתי? נראה לי שארגז הפחדים והחסמים שלי היה מאד ססגוני ומגוון אך כשבחרתי במודעות, כשבחרתי בי – להיות אני באמת (ולא מה שהפכתי את עצמי להיות כסיפור שתחזקתי שנים), חיי השתנו לגמרי מהקצה אל הקצה. הבאתי שלום לכל אותם מקומות כואבים והפחד כבר לא ניהל אותי יותר. אני מאושרת ושמחה, מאוהבת בחיים, בשליחות לעזור לאחרים להיות מאושרים ולהכיר במהות. בעצמם. האם אומץ הוא שאיפשר שינוי עבורי? לא. רק בחירה וכיום אני מאמינה שהכל אפשרי.

לימדו אותי בעבר כל מני דרכים להתגבר על פחד ואף אחת מהן לא ממש עבדה לי, בטח לא בקלות. למשל, שצריך להילחם בו. שצריך לעמוד מולו באומץ, להסתכל לו בעיניים ולא להיכנע לו. זה לא עבד לי. שצריך לחבק אותו באהבה. גם זה לא עבד לי ולא היה הכי נעים. שצריך לדמיין אותו למולי ולהרוס אותו עם פטיש גדול. זה היה דווקא כיף אבל לא ממש עזר. שצריך לחפור בתוכו ולחפור בתוכו ולחפור בתוכו – עד שיום אחד אגלה מה בליבה שלו ואז הוא יעלם – זה דווקא עבד לא רע עם עצמי ועם אחרים, אבל לרוב היה כרוך במאמץ לקלף את כל השכבות ולנבור בתוך אירועי עבר שהיו לפעמים טראומטיים – זה לא היה קל בכלל.

יום אחד, מתוך חוויה של אחדות עם הבריאה כולה ביקשתי, דרשתי, התפללתי, שאלתי – מה יאפשר לי לעזור לאנשים בלי הצורך לחפור למוות בתוך כל הכאב, הסבל והפחד. ביקשתי ללחוץ על כפתור ושכל הדרמה והכאב והקושי יעלמו. אפשר?? לא הרבה אחרי כן, שמעתי על הבארס – ומה זה אם לא ללחוץ על כפתורי קסם בראש ולמחוק ה-כל! זה בדיוק זה!! הרגשתי כמו דלי של מים קרים שנשפך עלי. רגע של בהירות, צלילות וידיעה – שזה מה חיכיתי לו. אז בחרתי בזה ומה שנהיה מאז – אין לזה מלים אפילו. משם המשכתי להמריא עם הכלים המופלאים של אקסס וגיליתי שיש דרך אחרת לאפשר שינוי גם של הפחדים הכי גדולים שלנו. בלי מאמץ. בלי לחשוף שיניים מול הפחד. בלי הצורך להבין אותו ומאיפה בא ומאיזה גלגול הוא ומתי הכל התחיל…פשוט לאפשר מחיקה שלו ושל כל מה שיצר אותו ומאפשר לו להתקיים. פוף. הכי בקלות, בעזרת הכלים המופלאים של אקסס קונצ'סנס.

אין לי מלים לתאר כמה דברים שחררתי מתוכי וכמה השתנו לי החיים מאז ואני בחוויה מתמדת של אושר, יצירה וחיים של חגיגה מתמשכת והפתעות משמחות. זה אושר גדול. בקורסים במרחב אני כמובן מרחיבה ומלמדת כלים מעבר למה שאני יכולה לפרט כאן, אך בינתיים, מניחה פה כמה אפשרויות מדהימות להתחיל מהן ומה יאפשר שזה יתרום?

נתחיל עם זה. זכרו את הדבר הבא: האמת תמיד קלילה ואוורירית. כלומר, מה שעושה לכם קל/ אוורירי / מתרחב כתחושה בגוף = אמת. מה שכבד דחוס ומכווץ = שקר. איך פחד מרגיש בגוף? אתם כבר יודעים. כיווץ. משמע – זה לא אמיתי. זה רק סיפור. מה תבחרו ליצור בחייכם מעבר לזה? 

ועוד פרט חשוב: לא כל מה שאתם מרגישים וחושבים – שייך לכם. הרבה מזה – ספגתם מאחרים. מה זה אומר? שלא כל פחד שאתם חשים או כאב, או מועקה – זה שלכם. יתכן שממש עכשיו קלטתם את זה מהסביבה, מהאדם שלידכם, מהשכן מלמעלה או משניהם ויתכן שספגתם זאת לפני הרבה שנים מאמא או מאבא או מהגננת או מתפיסות קולקטיביות במציאות הזו של מיליוני אנשים…ועד היום זה מנהל אתכם. מה עושים? למטה כמה אפשרויות. בחרו במה שעושה לכם קל לבחור בו. 

אז אם פחד עולה:

 1. תשאלו: למי זה שייך? אם לרגע נהיה קל יותר בגוף – זה לא שייך לכם! דרשו: כל מה שזה שלא שייך לי אני מחזיר/ה לשולח עם מודעות. ואפשרו לו להשתחרר…מבלי שצריך לדעת של מי זה. אנו פשוט מחזירים. מותר. זה מלכתחילה לא היה שלנו לקחת ומחזירים עם מודעות. (כל אדם שמוכן לשחרר את הפחד כאמת, פותח מרחב לאחרים לבחור בזה גם).

 2. זה שלכם? איפה הוא יושב בגוף? הכירו בכך שזאת רק אנרגיה של הסחה/המצאה/שקר ודרשו למוסס, לשחרר ולהרוס את כל מה שמאפשר לפחד להתקיים בעולם שלכם. תנו לה להשתחרר לכל כיוון אפשרי. זאת רק אנרגיה. זה לא אתם.

 3. בוגרי אקסס: נקו עם הצהרת הניקוי של אקסס את הפחד ומה שמתחתיו שמאפשר לו להתקיים בעולם שלכם (עוד על הצהרת הניקוי בסדנאות אקסס)

 4. הכירו בעצמכם כיוצרי מציאות. במקום "מה יהיה??" – איך אתם רוצים שזה יהיה? מה אתם בוחרים?

  אמרו בנחישות: "אני מכיר/ה במי שאני באמת באופן מוחלט. אני היוצר/ת של חיי"

  ההכרה בעצמכם האמיתי, בהוויה האינסופית שהנך ופחד – לא יכולים לגור באותו בית.

  דעו, שתמיד תדעו מה לעשות. לא משנה מה. אתם יודעים הכי טוב גם אם נדמה שאין לכם מושג.
  בכל יום תטפחו את הידיעה הזו: "אני יודעת ותמיד אדע מה לבחור ולמה לעשות" וביומיום תעקבו אחר האנרגיה שיוצרת קלילות וספייס ואם זה כבד ומתכווץ, אז – לא.

 5. היו בשאלה מול היקום: "מה יאפשר ל-______ להתממש בחיי בקלות?"
  ואל תענו. שחררו ליקום והסכימו לקבל.

מקווה שזה תרם לך.
תודה שהיית איתי.
באהבה,
טליה

נ.ב) אם הגעת עד לכאן אולי גם זה יעניין אותך>

 

 

בלי הפחד…

איך זה יהיה?

 

 

מקווה שזה תרם לך.
אשמח לשמוע
ואם מכירים מישהו שזה יכול לתרום לו,
אפשר לשתף בשמחה

תודה ♥